Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zduńskowolscy policjanci pomogli nieprzytomnemu rowerzyście

Data publikacji 05.09.2022

77-letni mieszkaniec Choszczewa stracił przytomność jadąc rowerem. Upadając uderzył głową o asfalt i doznał obrażeń. Do zdarzenia doszło na oczach policjantów ze zduńskowolskiej drogówki. Mundurowi natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Dzięki ich działaniom mężczyzna trafił do szpitala pod fachową opiekę lekarską.

4 września 2022 roku policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas patrolowania terenu powiatu zduńskowolskiego, za miejscowością Lichawa, zobaczyli jadącego drogą rowerzystę dojeżdżającego do skrzyżowania. Nagle, z niewiadomych powodów, mężczyzna przewrócił się i uderzył głową o asfalt. Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli do niego. Był nieprzytomny. W wyniku uderzenia głową rozciął łuk brwiowy. Policjanci mając świadomość, jak ważna jest każda minuta, ściągnęli mężczyznę z ulicy, sprawdzili jego podstawowe funkcje życiowe i ułożyli w bezpiecznej pozycji. Powiadomili dyżurnego i oczekiwali na przyjazd karetki pogotowia. Funkcjonariusze zdołali ocucić mężczyznę. Opatrzyli jego ranę opatrunkiem.

Decyzją lekarza 77-letniego mieszkańca Choszczewa, przewieziono do szpitala, gdzie trafił pod fachową opiekę medyczną.

To doskonały przykład na to, że policjanci zawsze są gotowi, aby pomagać potrzebującym i podejmować działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony