Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujność kolegi i szybka reakcja policjantów uratowały mu życie

Data publikacji 05.09.2022

23-latek wysłał esemesa, w którym przeprosił i podziękował za wszystko, po tym kontakt zgłaszającego się z nim urwał. Sytuacja wymagała od policjantów podjęcia szybkiej decyzji. Na szczęście nie doszło do tragedii, a mieszkaniec powiatu nyskiego trafił pod opiekę specjalistów. Pamiętajmy, że jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Jeśli sam znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Skorzystaj z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

W niedzielę, 4 września przed godziną 4.00 dyżurny nyskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że kolega zgłaszającego, prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Po godzinie 3.00 otrzymał od niego esemesa i od tej pory nie ma z nim kontaktu. Zgłaszający jest pod jego domem, lecz nie może wejść, bo obawia się psa, który biega po podwórku.

Policjanci pojechali we wskazane miejsce. Od razu weszli na podwórko, a następnie przez okno balkonowe dostali się do domu. W jednym z pokoi zastali 23-latka, który wymagał pomocy. Mundurowi od razu udzieli mu pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów oraz czujności zgłaszającego 23-letni mieszkaniec gminy Nysa trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony