Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za zgwałcenie 22-latki, która przyszła na rozmowę o pracę

Data publikacji 06.09.2022

Do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy trafił 36-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zamieścił w serwisie internetowym ogłoszenie dotyczące pracy hostessy i animatorki dla dzieci. W trakcie spotkania z zainteresowaną zatrudnieniem 22-latką dopuścił się zgwałcenia. Sprawca usłyszał już zarzuty. Policjanci sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy podejrzany ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Może mu grozić do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z 4. komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Z dyżurnym Policji skontaktowała się 22-latka. Kobieta oświadczyła, że została zgwałcona w jednym z mieszkań w dzielnicy Wieniawa. Na miejsce od razu skierowano najbliższy patrol. Policjanci szybko rozpytali pokrzywdzoną 22-latkę i zatrzymali 36-letniego sprawcę przestępstwa, który już czekał na spotkanie z kolejną kobietą.

Jak się okazało, mężczyzna na portalu internetowym zamieścił ogłoszenie dotyczące pracy hostessy i animatorki dla dzieci. Na ofertę odpowiedziała 22-latka. Kobieta została zaproszona na rozmowę rekrutacyjną. Pod wskazanym adresem czekał na nią 36-latek. Mężczyzna zaprowadził pokrzywdzoną do lokalu, gdzie mieli porozmawiać na temat pracy. Tam mieszkaniec Lublina zgwałcił 22-latkę. Kobieta od razu po wyjściu z mieszkania zadzwoniła na policję. Gdy na miejsce przyjechał patrol, pod blokiem czekała już kolejna zainteresowana pracą kobieta.

Mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Na wniosek policjantów i prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Śledczy obecnie zbierają dowody i sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy może podejrzany na koncie ma więcej tego typu przestępstw.

Dlatego, jeżeli ktoś jeszcze padł ofiarą tego przestępstwa lub ma wiedzę w tej sprawie, proszony jest o kontakt z 4. komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Zana 45 telefon: 47 811 48 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112.

Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony