Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą w rękach Śląskich "Łowców Głów"

Data publikacji 06.09.2022

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 41-latka, za którym wydano list gończy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna ukrywał się od ponad roku, co chwila zmieniając miejsce swojego pobytu. Śląscy "Łowcy Głów" znaleźli go w jednym z domów w miejscowości Kochanowice, schowanego w środku łóżka.

Łowcy głów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej. Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współdziałają z policjami zagranicznymi. Na swoim koncie mają już zatrzymanie wielu poszukiwanych.

Pod koniec sierpnia br. udali się na teren powiatu lublinieckiego, gdzie według wcześniejszych ustaleń, w jednej z wsi miał ukrywać się 41-latek, wobec którego jesienią 2021 roku Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wydał list gończy. Mieszkaniec śląskich Kochanowic miał założyć i kierować zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. Kiedy policjanci zapukali do drzwi domu, żona przekazała im, że nie ma z mężem kontaktu od dłuższego czasu i według jej wiedzy prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Śledczy byli jednak przekonani, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w środku budynku. Po jego przeszukaniu okazało się, że 41-latek schował się w łóżku, w schowku na pościel.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Poszukiwany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą w rękach Śląskich "Łowców Głów"

Pobierz plik Poszukiwany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą w rękach Śląskich "Łowców Głów" (format mp4 - rozmiar 1.55 MB)

Nagranie audio Audiodeksrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeksrypcja filmu (format mp4 - rozmiar 202.47 KB)

Powrót na górę strony