Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli w lesie amputowaną dłoń i zawieźli do szpitala. Teraz otrzymali podziękowania za nietypową interwencję

Data publikacji 07.09.2022

Służba w Policji jest nieprzewidywalna i często wymaga od policjantów podejmowania błyskawicznych decyzji. Tak było też pod koniec sierpnia. Teraz do szefa ostrowskich policjantów wpłynęło pismo z podziękowaniem z miejscowego szpitala za profesjonalną interwencję podczas nietypowego i dramatycznego zdarzenia.

22 sierpnia dyżurny ostrowskiej komendy odebrał z miejscowego szpitala dramatyczne zgłoszenie o przywiezieniu 31-letniego mężczyzny z amputowana dłonią. Na miejsce, z którego karetka zabrała mieszkańca powiatu ostrowskiego pilnie pojechali policjanci z wydziału prewencji. W lesie w pobliżu drogi W627 policjanci odnaleźli auto oraz odciętą dłoń. Policjanci zachowali zimną krew i zabezpieczyli dłoń w foliowej torebce z wodą, aby ją jak najszybciej przewieźć do ostrowskiego szpitala, gdzie 31-latkowi udzielana była niezbędna pomoc medyczna.

Na początku września do Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Krzysztofa Szymańskiego wpłynęło pismo od dyrekcji szpitala wyrażające słowa uznania i podziękowania za wyjątkową postawę godną naśladowania.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony