Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uratował kobietę, która próbowała targnąć się na własne życie

Data publikacji 07.09.2022

Policjant z lwóweckiej komendy powiatowej, w czasie wolnym od służby, uratował życie kobiety, która próbowała popełnić samobójstwo w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Czujność funkcjonariusza oraz doświadczenie zdobyte w służbie pozwoliły mu zareagować błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie. Desperatka została następnie przekazana ratownikom, którzy objęli ją specjalistyczną opieką medyczną.

Wczoraj, 6.09.2022 roku, około godziny 19.00 Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z lwóweckiej komendy powiatowej, sierżant sztabowy Rafał Kościelny, podczas wykonywania prac porządkowych na swojej posesji zauważył kobietę, która wchodziła do lasu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na szyi miała założony pasek.

Ta niecodzienna sytuacja od razu zwróciła uwagę funkcjonariusza, który bazując na swoim doświadczeniu domyślał się, jakie kobieta może mieć zamiary. Jego podejrzenia szybko się potwierdziły, bowiem w kompleksie leśnym przylegającym do posesji policjanta, 37-latka postanowiła odebrać sobie życie. Na szczęście dzięki szybko podjętym i skutecznym działaniom lwóweckiego mundurowego, nie udało się jej zrealizować tego desperackiego planu.  

Policjant w ostatnim momencie podbiegł do 37-latki, zdjął pasek, który zaciskał się na jej szyi i udzielił jej pierwszej pomocy. Uratowana kobieta, gdy jej życiu już nic nie zagrażało, była cały czas pobudzona i czuć było od niej silną woń alkoholu. Funkcjonariusz, do czasu przyjazdu na miejsce służb medycznych, rozmawiał z nią, próbując ją uspokoić i monitorując zarazem stan jej zdrowia. Następnie 37-latkę przekazał zespołowi pogotowia ratunkowego, który objął niedoszłą samobójczynię specjalistyczną opieką medyczną.

Apelujemy!

Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejskie ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić również pod numer alarmowy 112,  Kryzysowy Telefon Zaufania - 116 123 bądź Młodzieżowy Telefon Zaufania - 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony