Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bliski stracenia prawa jazdy za brawurę

Data publikacji 08.09.2022

Policjanci z krapkowickiej grupy SPEED zatrzymali kierującego busem, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Dodatkowo wyprzedzał na skrzyżowaniu, a wcześniej nie zatrzymał przed znakiem "Stop". 19-latek pędził z prędkością 157 km/h. Został zatrzymany i ukarany wysokim mandatem karnym. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze!

Krapkowiccy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED każdego dnia zatrzymują piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem powodują niebezpieczeństwo na drogach. Patrolując drogi naszego powiatu mundurowi natknęli się na kierującego mercedesem, który jadąc 157 km/h drogą krajową nr 45 przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

Mężczyzna wcześniej nie zatrzymał się przed znakiem "STOP", a później wyprzedzał na skrzyżowaniu. Za swoją brawurową jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 3300 zł i 17 punktów karnych. 19-latek posiada prawo jazdy od niecałego roku. W jego przypadku limit punktów karnych wynosi 20.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni, zwracajmy uwagę na znaki drogowe i respektujmy ograniczenia prędkości.

(KWP w Opolu / kp)

Film Nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 1.72 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony