Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXIII mecz „Nie dla rasizmu”

Data publikacji 10.09.2022

10 września br., w sobotę, na obiekcie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej odbył się kolejny, XXIII już Mecz „Nie dla rasizmu”. Zagrał zespół „Afryki”, złożony z byłych, czarnoskórych piłkarzy z polskich lig, przeciwko Reprezentacji Polskiej Policji. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem, obok Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Burmistrza Dzielnicy Bemowo, objął Komendant Główny Policji.

Pierwszy mecz „nie dla rasizmu” odbył się w 2004 roku w Ciechanowie.

W tym cyklicznym wydarzeniu, organizowanym przez Integracyjne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Daj szansę”, w tym roku udział wzięły dwie drużyny piłkarskie: Reprezentacja Afryki złożona z czarnoskórych piłkarzy polskich lig i Reprezentacja Polskiej Policji.

Mecze zostały rozegrane na boiskach o wymiarach ligowych, zgodnie z przepisami gry PZPN po 11 zawodników, 2 razy po 40 minut.

Drużyna Afryki wystąpiła  w specjalnie przygotowanych żółto – niebieskich strojach w barwach Ukrainy z okolicznościowymi napisami na plecach: Stop War.

Polską Policję, oprócz Andrzeja Kuczyńskiego (BKS KGP) selekcjonera i Roberta Zięby (CPKP „BOA”) asystenta selekcjonera, reprezentowali zawodnicy: asp. szt. Dariusz Piwowarek (CBŚP), asp. szt. Tomasz Przeniosło (KWP Kraków), st. asp. Krzysztof Mamiński (KSP), mł. asp. Dominik Ornoch (KSP), st. post. Adrian Rogala (KWP Rzeszów), st. post. Łukasz Ślączka (SPKP Rzeszów), asp. Marcin Składowski (Główny Sztab Policji KGP), sierż. szt. Kamil Rupacz (KWP Radom), Mariusz Berliński (emerytowany funkcjonariusz CBŚP), st. post. Adrian Czermerda (KSP) oraz st. sierż. Łukasz Gontarek (KSP).

Reprezentacja Policji zwyciężyła w tym szczególnym meczu 5:1 po trzech bramkach strzelonych przez Dariusza Piwowarka z CBŚP oraz po dwóćh bramkach Adriana Rogali z KWP Rzeszów. Wszystkie bramki strzelone przez policjantów padły w pierwszej połowie meczu po znakomitej grze całego zespołu przygotowanego perfekcyjnie przez selekcjonera reprezentacji Andrzeja Kuczyńskiego. Druga połowa meczu to duży napór zespołu z Afryki, który próbował strzelić honorową bramkę, ale defensywa zawodników oraz bramkarza Policji grała bezbłędnie do przedostatniej minuty meczu, w której udało się jednak zawodnikom z Afryki strzelić honorowego gola.

Na zakończenie meczu zawodnicy obydwu drużyn podpisali pamiątkowe koszulki, które trafią w przyszłości na licytacje. Organizatorzy meczu już zapowiedzieli w przyszłym roku rewanżowe spotkanie, oczywiście przyjęte przez selekcjonera Policji Andrzeja Kuczyńskiego z Biura Komunikacji Społecznej KGP.

Piłkarskie zmagania jak zawsze odbyły się w w duchu fair play a Organizator Pan Mirosław Skorupski przekazał selekcjonerowi Policji specjalny proporczyk UEFA NO TO RACISM RESPECT, natomiast selekcjoner przekazał organizatorom pamiątkowy ryngraf Reprezentacji Polskiej Policji.

Piłka nożna może zbliżać do siebie ludzi jak żaden inny sport bez względu na ich narodowość, kolor skóry, wyznawaną religię czy społeczne lub etniczne pochodzenie. Na boisku zawodnicy stoją razem – zjednoczeni w zespole.

(BKS KGP mw, mg)

 

 • drużyny piłkarskie Reprezentacji Polskiej Policji oraz zawodników z Afryki stoją w szeregu na boisku
 • drużyny piłkarskie Reprezentacji Polskiej Policji oraz zawodników z Afryki stoją w szeregu na boisku
 • drużyna piłkarska Reprezentacji Polskiej Policji stoi w bramce na boisku z banerami z napisem Respect oraz Stop War
 • piłkarze na boisku podczas meczu walczą o piłkę
 • piłkarze na boisku podczas meczu walczą o piłkę
 • piłkarze na boisku podczas meczu walczą o piłkę
 • piłkarze na boisku podczas meczu walczą o piłkę
 • piłkarze na boisku podczas meczu walczą o piłkę
 • selekcjoner Reprezentacji Polskiej Policji podpisuje koszulkę w związku z meczem "Nie dla rasizmu"
 • organizator meczu "Nie dla rasizmu" oraz selekcjoner Reprezentacji Polskiej Policji przekazują sobie pamiątki i stoją na na boisku tle baneru Respect
 • wspólne zdjęcie zawodnika z Afryki, reprezentanta i selekcjonera polskiej Policji
 • Reprezentacja Polskiej Policji w piłce nożnej stoi na boisku w bramce z rozwiniętym banerem z napisem Respect
Powrót na górę strony