Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na sygnałach do szpitala by ratować życie mężczyzny

Data publikacji 09.09.2022

Policjanci skierniewickiej drogówki na sygnałach przewieźli chorego do szpitala. Mundurowi nie zawahali się ani przez chwilę, aby udzielić pomocy 56-letniemu mężczyźnie z problemami kardiologicznymi.

W czwartek, 8 września około godziny 17.00 patrol skierniewickiej drogówki wykonywał swoje obowiązki służbowe na terenie gminy Nowy Kawęczyn. W pewnym momencie podjechał do policjantów mężczyzna. Uchylił szybę i drżącym głosem powiedział, że potrzebuje pomocy bo źle się czuje i nie dojedzie sam do szpitala. Mundurowi natychmiast podbiegli do pojazdu mężczyzny, przeprowadzili go do radiowozu. Mężczyzna trząsł się ale był przytomny. Powiedział, że ma problemy kardiologiczne.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd chorego i zabrali dokumentację medyczną. Bez wahania użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, informując dyżurnego o zagrożeniu życia i zdrowia mężczyzny. Dyżurny powiadomił SOR o transporcie chorego. W ciągu kilku minut 56-latek z gminy Kowiesy trafił pod opiekę lekarską. Jego stan jest stabilny a zagrożenie minęło. 

To jedna z tych sytuacji, gdy nasze hasło przewodnie „Pomagamy i chronimy” nabiera realnego kształtu.   

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony