Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

40-letni mężczyzna odpowie za zabójstwo

Data publikacji 09.09.2022

Policjanci z kutnowskiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zgonu mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie gminy Kutno. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Jest to czyn zagrożony Karą dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzany, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany.

6 września 2022 roku około godziny 22.30 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację o tym, że w jednym z domów na terenie gminy Kutno znaleziono leżącego na podłodze zakrwawionego mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano policyjne patrole. Wezwany lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na ciele  denata ujawniono kilka ran kłutych. W mieszkaniu znajdował się również 40-letni właściciel lokalu oraz jego ojciec, który zawiadomił służby. Jak wynika z ustaleń śledczych 61-latek od około pół roku mieszkał razem z 40-latkiem w jednym mieszkaniu. Tego tragicznego wieczoru mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. Doszło pomiędzy nimi do wymiany zdań. Właściciel mieszkania w pewnym momencie zadał koledze kilka ciosów nożem w okolicę klatki piersiowej. Policjanci przez wiele godzin prowadzili czynności procesowe na miejscu zdarzenia, które były nadzorowane przez prokuratora.

Na podstawie materiału dowodowego 40-latek został osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu. Śledczy intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny. Prowadzili liczne przesłuchania, skrupulatne oględziny i zabezpieczali ślady. 8 września 2022 roku zatrzymanemu przedstawiono  zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. 40-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.13 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 856.14 KB)

Powrót na górę strony