Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Krzyków uratowali 26-latka

Data publikacji 09.09.2022

Policjanci z komisariatu przy ulicy Ślężnej otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która powiedziała, że jej siostrzeniec najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie w ostatniej chwili odwiedli go od tego desperackiego kroku. 26-latek oddał się pod opiekę funkcjonariuszy, a następnie trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

Mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, kiedy tylko otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zamierzał odebrać sobie życie, natychmiast pojechali pod wskazany adres.

26-latek był w mieszkaniu i krzyczał, że chce odebrać sobie życie. Dzięki natychmiastowej reakcji i skutecznym działaniom policjantów trafił do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.

To nie pierwszy raz, kiedy mundurowi uratowali czyjeś życie. Zawsze tego typu zgłoszenia są traktowane z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze dla interweniujących policjantów jest zawsze zdrowie i życie ludzkie.

Pamiętajmy, że potrzebując pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też odwiedzić na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami! Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony