Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 37 litrów płynnej amfetaminy

Data publikacji 12.09.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, który posiadał ponad 37 litrów substancji pozwalającej na wytworzenie 50 kilogramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informacje, które wskazywały, że 33-letni mieszkaniec gminy Rogoźno może posiadać substancje niezbędne do wytwarzania narkotyków.

29 sierpnia bieżącego roku kryminalni przystąpili do realizacji na terenie Wągrowca. Na jednej z ulic zatrzymali pojazd, którym poruszał się mężczyzna. W bagażniku samochodu policjanci zabezpieczyli dwa plastikowe pojemniki wypełnione tzw. płynną amfetaminą o łącznej pojemności ponad 37 litrów. Jest to substancja, która w tej ilości pozwala na wytworzenie 50 kilogramów czystego narkotyku w postaci amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, które jest zagrożone karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • otwarty bagażnik samochodu a w nim widoczne dwa plastikowe pojemniki
  • ubrany po cywilnemu policjant z opaską na ramieniu z napisem Policja, prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony