Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie Zastępcy Komendanta Głównego Policji z Ambasadorem RP w Katarze

Data publikacji 12.09.2022

W Komendzie Głównej Policji odbyło się dzisiaj spotkanie Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romana Kustera z Ambasadorem RP w Katarze Panem Januszem Janke. Spotkanie dotyczyło kwestii związanych z przygotowaniami do udziału funkcjonariuszy polskiej Policji w zabezpieczeniu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup Qatar 2022, które odbędą się w dniach 20.11 – 18.12.2022 roku w Katarze.

Podczas spotkania omówione zostały szczegóły koncepcji dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze.

W kontaktach roboczych wstępnie ustalono, że strona katarska skieruje do służb policyjnych każdego z państw uczestniczących w turnieju zaproszenia dla siedmiu funkcjonariuszy, którzy wezmą udział w zabezpieczeniu Mistrzostw. W tej grupie znajdą się policjanci - spottersi do współpracy z lokalną policją. Policjanci - spottersi będą monitorować zachowania polskich kibiców w miastach, w których mecze w ramach mistrzostw rozgrywać będzie Reprezentacja Polski.

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup Qatar 2022 Reprezentacja Polski w pierwszej fazie turnieju rozegra 3 mecze w ramach grupy C, tj. 22 listopada br. z Meksykiem; 26 listopada br. z Arabią Saudyjską; 30 listopada br. z Argentyną.

Spotters Team Polska to grupa złożona z policjantów z różnych garnizonów w kraju, biorąca udział w operacjach zabezpieczenia między innymi meczów piłkarskiej reprezentacji Polski. Grupa powołana została w roku 2010 w ramach przygotowań do zabezpieczenia turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Podczas turnieju pełnili służbę na stadionach w trakcie wszystkich meczów rozgrywanych na terenie Polski, a także podczas otwartych treningów naszej reprezentacji. Byli obecni także w oficjalnych strefach kibica. Pełniona przez nich służba miała charakter prewencyjny, czynności realizowali w sposób jawny, bez typowego policyjnego umundurowania, które zastąpiły niebieskie kamizelki z napisem Policja, symbolem Unii Europejskiej i flagą Polski. W tej chwili jednak spottersów można spotkać nie tylko na imprezach piłkarskich. Policjanci z grupy „Spotters Team Polska” byli na turniejach rangi mistrzowskiej między innymi w siatkówce, piłce ręcznej, a nawet skokach narciarskich. Działają zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

(BKS KGP mw / foto: Jacek Herok Gazeta Policyjna)

  • Spotkanie Zastępcy Komendanta Głównego Policji z Ambasadorem RP w Katarze: od lewej stoi Ambasador w garniturze, a obok niego wiceszef Policji w mundurze. W tle widoczna jest ścianka z napisem Komenda Główna Policji
  • Spotkanie Zastępcy Komendanta Głównego Policji z Ambasadorem RP w Katarze: od lewej stoi Ambasador w garniturze, który ściska dłoń będącego w mundurze wiceszefa Policji. W tle widoczny jest fragment ścianki z napisem Komenda Główna Policji
Powrót na górę strony