Mł. asp. Anna Ficner obroniła tytuł Mistrzyni Polski

Data publikacji 13.09.2022

W sobotę, 03.09.2022 roku, we wrocławskim wieżowcu odbyła się VII edycja Sky Tower Run w randze mistrzostw Polski w biegu po schodach. Na starcie stanęło 650 uczestników, którzy mieli do pokonania 1142 schody, a meta usytuowana była na 49 piętrze.

Wśród kobiet główną faworytką do zwycięstwa była mł. asp. Anna Ficner  z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i członkini Reprezentacji Polskiej Policji w lekkoatletyce, tegoroczna Mistrzyni Europy oraz złota medalistka Światowych Igrzysk Służb Mundurowych w tej dyscyplinie. Niespodzianki nie było. Ania wygrała rywalizację kobiet z czasem 6:04. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko dwóm zawodnikom udało się pokonać ten dystans szybciej. Zwyciężył Paweł Ruszała z czasem 5:35 przed Robertem Sadzikiem 5:50.

Po raz kolejny Anna Ficner udowodniła, że jest w tej konkurencji najlepszą biegaczką w Polsce.

Przed naszą koleżanką kolejne sportowe wyzwania. Życzymy Ani udanych starów.

(Kierownik Reprezentacji Polskiej Policji w lekkoatletyce: insp.Tomasz Kubicki)