Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zakończone zatrzymaniem mężczyzny z narkotykami

Data publikacji 13.09.2022

Dzięki zgłoszeniom naniesionym przez mieszkańców powiatu piaseczyńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci zatrzymali 20-latka posiadającego środki odurzające. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem, a Policją.

Przypominamy, że jednym z celów Policji jest poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie dostrzeganych zagrożeń, jak i oczekiwanych sposobów ich eliminowania. To dzięki informacjom przekazanym przez społeczeństwo, funkcjonariusze mogą jeszcze lepiej zapewniać bezpieczeństwo i reagować na wskazane na mapie zagrożenia.

Po tym, jak na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione anonimowe zgłoszenie dotyczące „używania środków odurzających” przy ulicy Poniatowskiego w Piasecznie, funkcjonariusze z wydziału prewencji natychmiast zajęli się sprawą. Kontrole klatek schodowych przy wskazanej w zgłoszeniu ulicy doprowadziły do zatrzymania 20-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Badanie policyjnym narkotestem wykazało, że są to marihuana oraz mefedron.

Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia przestępstwo zostało wyeliminowane, a osoba za nie odpowiedzialna nie uniknie kary. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!

Więcej na temat KMZB i jej obługi: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

(KSP / mw)

Powrót na górę strony