Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści sprzedają opał podszywając się pod istniejące firmy

Data publikacji 13.09.2022

Przestrzegamy przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż tani opał. Oszuści wzmacniają swoją wiarygodność wykorzystując dane faktycznie istniejących firm i na ich dane tworzą witryny internetowe. Pokrzywdzeni wpłacają pieniądze na wskazane konta bankowe, jednak zamówionego towaru nie otrzymują. Apelujemy o ostrożność przy tego typu zamówieniach.

Do tomaszowskiej komendy zgłosiła się właścicielka firmy, która na terenie powiatu tomaszowskiego prowadzi działalność zajmującą się sprzedażą paliwa. Kobieta zgłosiła, że ktoś podszył się pod dane jej firmy i na stronie internetowej sprzedaje w jej imieniu opał – węgiel, ekogroszek, pellet. Kobieta zaznaczyła, że jej działalność nie prowadzi strony internetowej, a na tej fałszywej widnieje pełna nazwa jej firmy z danymi adresowymi. Zmieniony został telefon do kontaktu i adres e-mailowy.

O przestępczym procederze kobieta dowiedziała się od osób pokrzywdzonych, którzy domagają się dostarczenia zamówionego towaru lub zwrotu wpłaconych pieniędzy. Zdziwienie kobiety było tym większe, że od wielu lat nie zajmują się sprzedażą węgla.

Policjanci z tomaszowskiej komendy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy.

Przestrzegamy przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż tani opał z darmową usługą transportu. Uważajmy na oferty z okazyjnymi cenami, szczególnie, gdy nie ma możliwości osobistego odbioru towaru, a płatność jest możliwa tylko przelewem lub wymagana jest zaliczka. Oszuści budują swoją wiarygodność w Internecie, a po otrzymaniu przelewu urywają kontakt.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony