Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł samochód, po czym wjechał nim do rowu - w organizmie miał aż 3,5 promila

Data publikacji 13.09.2022

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscowości Świebodów ukradł samochód osobowy marki Opel Corsa, po czym jadąc polną drogą, stracił panowanie nad prowadzonym autem i zjechał nim do przydrożnego rowu. Zatrzymany sprawca kradzieży nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, za to miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu! Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, 10 września 2022 roku, kilka minut przed 23.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu został powiadomiony przez mieszkańca Świebodowa, że chwilę wcześniej ktoś ukradł jego samochód marki Opel Corsa, który stał zaparkowany przed posesją. Sprawca kradzieży miał ułatwione zadanie, gdyż pokrzywdzony niestety nie zamknął na noc auta, a do tego kluczyki pozostawił w stacyjce pojazdu.

Policjanci zaraz po pojawieniu się na miejscu zdarzenia udali się w stronę polnej drogi, gdzie chwilę wcześniej odjechał oplem sprawca kradzieży. Na poboczu drogi, w przydrożnym rowie, funkcjonariusze zauważyli skradzione auto leżące na boku – w jego wnętrzu za jego kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Krośnice.

Mężczyzna próbował samodzielnie wydostać się z pojazdu, ale uniemożliwiał mu to stan upojenia alkoholowego – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie aż 3,5 promila alkoholu! Ponadto okazało się, że zatrzymany 34-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym nietrzeźwy amator cudzej własności, który nie doznał żadnych obrażeń ciała, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odzyskany opel, po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności procesowych, został zwrócony właścicielowi.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie kradzieży pojazdu mechanicznego i kierowanie nim, będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto 34-latek poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. Podejrzanemu za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony