Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza Pani odnaleziona przez policjantów

Data publikacji 14.09.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 85-letniej mieszkanki gminy Człopa, która wybrała się do lasu na grzyby. Na szczęście wszytko zakończyło się szczęśliwie.

Starsza Pani od kilku dni mówiła rodzinie, z którą wspólnie zamieszkuje o tym, że ma ochotę wybrać się do lasu na grzyby. Mimo sprawowanej na co dzień opieki, seniorka wczoraj, 13.09.2022 roku, pomiędzy godziną 12.00 a 12.30 wyszła z domu. Domownicy początkowo przez około dwie godziny samodzielnie szukali 85-latki lecz bezskutecznie. Wtedy postanowili powiadomić policjantów. W wyniku szybko podjętych działań funkcjonariusze odnaleźli seniorkę w pobliskim lesie, około 400 metrów od miejsca zamieszkania. Na miejsce zdarzenia wezwany został Zespół Pogotowia Ratunkowego. Kobieta cała i zdrowa wróciła do domu.

Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że miłośnicy grzybobrania często wybierają się do lasu w pojedynkę i jak się okazuje, nie mają orientacji w terenie. Bądźmy więc rozważni i ostrożni.

Pamiętajmy!

  • zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy,
  • wchodząc do lasu warto mieć na sobie odzież z elementami odblaskowymi, dzięki czemu będziemy lepiej widoczni, a w razie zagubienia się ułatwi to służbom szybsze dotarcie do nas, 
  • jeśli nie znamy terenu nie oddalajmy się zbyt daleko,
  • nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu,
  • informujmy bliskich o naszym wyjściu do lasu.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony