Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperata w ostatniej chwili

Data publikacji 14.09.2022

Golubsko-dobrzyńscy policjanci w porę odnaleźli 30-letniego mieszkańca Kowalewa Pomorskiego, który w akcie desperacji położył się na torach kolejowych. Asp. Zbigniew Boniecki i mł. asp. Adrian Zaborowski zdążyli w samą porę, ponieważ kilka minut później torowiskiem przejechał pospieszny pociąg.

W miniony piątek, 9 września 2022 roku około 17.20 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy policji został poinformowany o tym, że na torowisku w gminie Kowalewo Pomorskie siedzi mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowani zostali asp. Zbigniew Boniecki i mł. asp. Adrian Zaborowski z zespołu ruchu drogowego, którzy znajdowali się najbliżej opisywanego miejsca.

Gdy tam przybyli zauważyli leżącego na torach mężczyznę. Desperat trzymał w dłoni nóż i nie reagował na polecenia policjantów. W związku z tym został obezwładniony i zabrany z torowiska. Jak się później okazał,o 30-latek był pod silnym działaniem alkoholu.

Policjanci zdążyli w ostatnim momencie, ponieważ chwilę później torowiskiem przejechał pociąg relacji Warszawa-Bydgoszcz.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony