Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

39-latek założył fikcyjną firmę i wyłudził stal

Data publikacji 14.09.2022

Operacyjni zatrzymali 39-latka, który odpowie za wyłudzenie kilkunastu ton stali. Mężczyzna założył fikcyjną firmę i sfałszował dokumenty, pozwalające mu nabyć materiały od hurtowników. Na chwilę obecną usłyszał zarzuty wyłudzenia towaru o wartości ponad 150 tysięcy złotych. Mienie zostało już odzyskane przez policjantów. Mieszkaniec Radomia został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci ustalili już kolejnych pokrzywdzonych i przypuszczają, że poszkodowanych może być znacznie więcej.

Zatrzymanie 39-latka było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna założył fikcyjną firmę na tzw. słupa. Następnie sfałszował dokumentację i przedłożył podrobione rachunki zysków i strat w hurtowni. W ten sposób chciał uwiarygodnić zarejestrowaną działalność gospodarczą i uzyskać możliwość zakupu towarów z odroczonym terminem płatności.

Ofiarą podstępu 39-latka padła jedna z firm w Lublinie. Mężczyzna, kontaktując się z firmą i przedstawiając fałszywe dokumenty, zamówił kilkanaście ton stali o łącznej wartości ponad 150 tysięcy złotych. Materiały zostały odebrane za pośrednictwem wynajętych kierowców w dwóch turach. Oszustwo wyszło na jaw, gdy przesłane potwierdzenia płatności okazały się być fałszywe i na konto hurtowni nie wpłynęły pieniądze.

Zajmujący się sprawą policjanci zatrzymali 39-latka na terenie Radomia. Funkcjonariusze odzyskali też utracone w Lublinie mienie. Stalowe pręty ukryte były na dwóch posesjach. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze do chwili obecnej ustalili już kilku kolejnych pokrzywdzonych, którzy łącznie mogli zostać oszukani na kwotę około pół miliona złotych. Jednocześnie policjanci przypuszczają, że poszkodowanych może być znacznie więcej. Dlatego, jeżeli jakaś firma została oszukana w podobny sposób na przestrzeni ostatnich miesięcy, powinna skontaktować się z Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3, telefon – 47 811 53 14 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony