Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na fałszywe strony bankowości elektronicznej!

Data publikacji 14.09.2022

53-latka z pow. krasnostawskiego straciła pieniądze z konta, bo zalogowała się na fałszywą stronę bankowości internetowej. Nie sprawdzając adresu strony ani czy jest ona zabezpieczona, podała swój login i hasło. Następnie wpisała kod sms, który otrzymała na swój telefon. W ten sposób oszuści uzyskali dostęp do jej konta bankowego i dokonali wypłaty.

Wczoraj do krasnostawskiej komendy zgłosiła się 53-letnia mieszkanka powiatu. Kobieta złożyła zawiadomienie, z którego wynika, że ktoś uzyskał nieuprawniony dostęp do jej rachunku bankowego i wykonał kilka nieautoryzowanych przelewów na łączną kwotę prawie 1500 złotych. Kolejne przelewy zostały zablokowane przez bank.

Jak wynika ze zgłoszenia kobieta chciała zalogować się na stronę swojego banku. W przeglądarce internetowej wpisała nazwę banku, a następnie kliknęła link. Na stronie łudząco podobnej do strony bankowej wpisała swój login i hasło, a następnie otrzymała kod sms informujący o tym, że trwa weryfikacja jej urządzenia. Kobieta również wpisała podany kod na stronę. Wtedy nastąpiły problemy z zalogowaniem się na konto. Po kolejnej takiej nieudanej próbie logowania 53- latka nabrała podejrzeń i skontaktowała się z pracownikiem swojego banku. Ustaliła wtedy, że z jej konta zniknęło prawie 1500 złotych, a bank zablokował kolejną próbę wykonania przelewu.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas korzystania z bankowości internetowej.

  •     Zwracajmy uwagę, czy adres strony jest prawidłowy, często może różnić się tylko jedną literą lub znakiem.
  •     Sprawdźmy, czy w adresie strony znajduje się informacja o protokole https, czy widoczna jest kłódka (powinna znajdować się w lewym rogu paska adresu strony). Po kliknięciu kłódki powinny być wyświetlane informacje na temat certyfikatu.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony