Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Ty zgłaszasz, My reagujemy

Data publikacji 15.09.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, to które od kilku lat funkcjonuje w Policji. Dzięki otrzymanym zgłoszeniom wiemy co jest najbardziej uciążliwe dla mieszkańców i w jakim zakresie należałoby zwiększyć ilość kontroli czy też współpracę z podmiotami pozapolicyjnym. Przykładem skuteczności funkcjonowania aplikacji i podejmowanych przez nas działań jest wyeliminowanie kierowców za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, czy też ustalenie i ukaranie właściciela wałęsającego się psa.

Sposób działania aplikacji jest łatwy w obsłudze. Wystarczy mieć do dyspozycji telefon bądź komputer z dostępem do internetu. Po wyszukaniu i otwarciu aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, musisz wprowadzić zgłoszenie wybierając kategorię zagrożenia, a następnie zaznaczyć na mapie miejsce występowania. Możesz także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik związany ze zgłoszeniem. Kliknij „Zgłoś” i na tym kończy się twoje zadanie. Prosimy, żeby z narzędzia korzystać rozsądnie. Każde otrzymane zgłoszenie odbierane jest przez koordynatora Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, który każdego dnia sprawdza, czy mieszkańcy podzielili się nowymi informacjami na temat miejsc zagrożonych. Jego zadaniem jest również dbanie o jej aktualizację, a także zadaniowanie służb w celu weryfikacji zgłoszenia. Musisz wiedzieć, że na sprawdzenie zgłoszenia policjanci mają kilka dni. Jest to bardzo ważna informacja, o której należy pamiętać, gdyż zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Skąd będzie wiadomo, czy nasze zgłoszenie zostało już zweryfikowane i z jakim skutkiem? Poznamy to po kolorze które przyjmie nasze zgłoszenie. Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Gdy zlecone zostanie do weryfikacji, wówczas zmieni kolor na żółty. Po weryfikacji może przyjąć kolor szary co oznacza, że zgłoszenie nie potwierdziło się, bądź kolor czerwony, co oznacza że informacja została potwierdzona, a policjanci podejmą czynności by wyeliminować występowanie zagrożenia w danym miejscu. Informacje co oznaczają poszczególne kolory znajdziemy również w górnej części mapy w Legendzie.

Dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia, świadczące o zaangażowaniu i współodpowiedzialności mieszkańców na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony