Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne manewry drogowe zakończone wysoką grzywną

Data publikacji 15.09.2022

Mandatami karnymi o łącznej kwocie 4 tysięcy złotych i 20 punktami karnymi zakończyła się niebezpieczna jazda 43-letniego kierowcy autobusu po krajowej „dziewiątce” w powiecie sandomierskim. Mężczyzna przewoził na pokładzie 11 pasażerów. Kierowcę namierzyli i ukarali policjanci z grupy SPEED.

Wczoraj po godzinie 19:00 sandomierscy policjanci z grupy Speed patrolujący drogę krajową nr 9 otrzymali sygnał o niebezpiecznej jeździe kierującego autobusem. Policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem szybko namierzyli wspomniany pojazd i zamierzali skontrolować zachowanie kierującego mercedesem. Na potwierdzenie zgłoszenia nie trzeba było długo czekać, gdyż już po chwili 43-letni kierujący przejeżdżając przez miejscowość Trzebiesławice dopuścił się dwóch niebezpiecznych manewrów – wyprzedzania na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Niebezpieczna jazda nie mogła się skończyć inaczej, jak natychmiastowym zatrzymaniem do kontroli. Na uwagę zasługuje także fakt, że mężczyzna nie jechał sam i przewoził jeszcze 11 pasażerów.

Za popełnione wykroczenia mężczyzna ukarany został dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 4000 złotych, a jego konto „zasiliło” 20 punktów karnych.

Opr. MO

Źródło: KPP w Sandomierzu.

Film VID-20220915-WA0001.mp4

Opis filmu: niebezpieczne manewry autobusu

Pobierz plik VID-20220915-WA0001.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.84 MB)

Powrót na górę strony