Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany w USA

Data publikacji 16.09.2022

Dziś już 31-letni mężczyzna, przez 15 lat unikał polskiego wymiaru sprawiedliwości. Został zatrzymany na terenie Stanów Zjednoczonych. Był poszukiwany na podstawie listu gończego za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 grudnia 2007 roku w Grudusku (powiat ciechanowski). Wówczas 16-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, wspólnie z innym mężczyzną przy użyciu drewnianej pałki, pobił dwóch mężczyzn w wyniku czego jeden z pokrzywdzonych zmarł.  Po tym zdarzeniu, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej opuścił miejsce zamieszkania, a z obawy, że zostanie szybko zatrzymany na terytorium RP, zdecydował się na wyjazd z kraju.

Dzięki współpracy przasnyskich policjantów pracujących nad sprawą poszukiwawczą z wymiarem sprawiedliwości i innymi organami ścigania w tym z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, ustalono miejsce pobytu poszukiwanego. Dzięki temu policjanci mieli świadomość, że mężczyzna nie uniknie konsekwencji swojego czynu, a jego  zatrzymanie było jedynie kwestą czasu.

31-letni już mężczyzna został zatrzymany na terytorium USA. Na podstawie wniosku o ekstradycję skierowanego do Departamentu Sprawiedliwości USA, mężczyzna został przekazany stronie polskiej. Po powrocie do kraju został osadzony w polskim areszcie śledczym, gdzie oczekuje na czynności procesowe.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony