Reprezentacja KWP w Lublinie z pucharem Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 19.09.2022

Reprezentacja KWP w Lublinie okazała się najlepsza w kategorii 35+ w VII Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji. Nasi policjanci zdobyli również tytuł najlepszego zawodnika i bramkarza, a nasza policjantka została najlepszym strzelcem turnieju wśród kobiet.

VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji  rozgrywany był w dniach 14-16 września 2022 roku w Lidzbarku Warmińskim.. To sportowa impreza, która od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mundurowych pasjonatów piłki nożnej. W tym roku w turnieju uczestniczyło 27 drużyn z całego kraju. Honorowym patronatem turniej objął Komendant Główny Policji, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Marszałem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zmagania rozrywane były w trzech kategoriach: wśród kobiety oraz dwóch męskich: Open i 35+. I to właśnie w tej ostatniej kategorii najlepszą z drużyn okazała się reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która w finale pokonała drużynę z KWP w Białymstoku.

Nasi policjanci otrzymali także indywidualne wyróżnienia. Tytuł najlepszego zawodnika w kategorii 35+ powędrował do Piotra Stalęgi, który na co dzień pracuje w KMP w Lublinie, a najlepszym bramkarzem tej kategorii został Łukasz Sobolewski z KMP w Zamościu. Z kolei nasza reprezentantka, Angelika Grzywna z KMP w Chełmie została królową strzelczyń tegorocznych zawodów. Trenerem obydwu drużyn jest Paweł Kamola z KMP w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! Trzymamy kciuki za zwycięstwa w kolejnych turniejach.