Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i Służba Więzienna razem dla dzieci. Mundurowi przekazali najmłodszym prezenty

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci systematycznie włączają się w różne akcje charytatywne. Tym razem nowosolscy funkcjonariusze we współpracy z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Krzywańca zorganizowali zbiórkę dla „Domu Matki i Dziecka” w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Wszystko po to, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wykazali się wspaniałą inicjatywą i kolejny raz wraz z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Krzywańca, wolontariuszką Eweliną Wawrzyńczyk, Dyrektorem GOK Grzegorzem Zwaryczem oraz inicjatywą „Niezawodni” zorganizowali zbiórkę zabawek, ubranek oraz środków higieny dla maluszków przebywających w „Domu Matki i Dziecka” w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Kobiety odbywające tam karę pozbawienia wolności mogą przebywać ze swoim dzieckiem do 3 roku życia. Izolacja nie pozwala na osiągnięcie takiej swobody oraz realizacji potrzeb maluszków. Te dzieci potrzebują dobrego serca i wsparcia. Policjanci chcąc umilić im pobyt postanowili chociaż na chwilę pomóc im przenieść się w dziecięcy świat i zapomnieć o tym, że są odizolowane od rodziny i rówieśników. Ten drobny gest wywołał u dzieci chwilę radości, a na ich buziach pojawił się promienny uśmiech. Dzieci bardzo ucieszyły się na widok zabawek. Cieszymy się, że te drobiazgi pozwoliły najmłodszym na chwilę zapomnienia w tym trudnym dla nich czasie.

Policjanci jednego dnia zakończyli zbiórkę, a następnego już rozpoczęli kolejną. Starajmy się pomagać, jak tylko możemy. Apelujemy też do mieszkańców powiatu nowosolskiego, aby przyłączyli się do akcji. Laleczki, samochody, gry, książeczki, puzzle i innego rodzaju zabawki, odzież dziecięcą do lat 4, środki higieny typu pampersy, chusteczki nawilżane oraz artykuły papiernicze można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli do 4 października - najlepiej w godzinach 7.00 - 14.00 od poniedziałku do piątku. Rzeczy mogą być używane, ale w stanie bardzo dobrym. Kontakt: młodszy aspirant Justyna Sęczkowska – telefon: 690 106 192.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjantka z innymi osobami pakuje przedmioty zebrane podczas zbiórki do samochodu.
  • Mężczyzna stojący z policjantką przy zebranych przedmiotach.
  • Maskotki, przedmioty kosmetyczne, zabawki zebrane podczas zbiórki.
  • Książki zebrane podczas zbiórki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony