Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę

Data publikacji 20.09.2022

Z okoliczności zgłoszenia wynikało, że 29-latek ma zamiar skoczyć z mostu. Policjanci natychmiast ruszyli sprawdzić przeprawy przez Odrę. Na szczęście szybko odnaleźli mężczyznę. Rozmowa i zdecydowane działanie okazały się skuteczne. Mieszkaniec Opola został ściągnięty już zza barierki mostu. Pamiętajmy, że w chwilach kryzysu są osoby, które mogą nam nieodpłatnie pomóc. Podajemy linki do stron pomocowych.

W miniony weekend,  17/18 września 2022 roku, funkcjonariusze z Opola, jak każdej nocy patrolowali ulice miasta. Chwilę przed godziną 02.00, młody mężczyzna zatrzymał policyjny radiowóz. Oświadczył, że jego kolega wysyła mu wiadomości wskazujące na to, że chce skoczyć z mostu i odebrać sobie życie. Analizując szybko sytuację, policjanci razem ze zgłaszającym sprawdzili miejsca, w którym mógł znajdować się zdesperowany człowiek. Mundurowi drogą radiową przekazali również komunikat wszystkim patrolom w mieście.

Po kilku minutach zgłaszający rozpoznał znajomego na jednym z wiaduktów w mieście. 29-latek na widok kolegi i mundurowych przeszedł za barierkę i stanął na krawędzi mostu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Na miejsce przyjechał kolejny radiowóz.

Funkcjonariusze podzielili się na dwa zespoły i rozpoczęli rozmowę. W trakcie podchodzili coraz bliżej mężczyzny, aż w pewnym momencie chwycili go i ściągnęli w bezpieczne miejsce. Mieszkaniec Opola został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Ta sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał dzięki reakcji zgłaszającego i szybkim działaniom policjantów. Mężczyzna nie zlekceważył wiadomości od swojego znajomego i w porę zawiadomił służby. Pamiętaj, czas reakcji może zadecydować o powodzeniu działań ratunkowych. Nie każdy wie jak pomóc osobie ze skłonnościami samobójczymi, ale każdy powinien zawiadomić służby ratunkowe jeśli posiada informacje o takim zamiarze.

Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy doradzą, jak przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę internetową: www.centrumwsparcia.pl, na której możemy znaleźć placówki, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony