Policjant z Jawora podwójnym Mistrzem Polski w sportowych zawodach strzeleckich II Rundy Pucharu Polski Open Long Range Shooting w Zielonce

Data publikacji 20.09.2022

Policjant z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. W kategorii karabinu historycznego 50/100/150_200/250/300 oraz „Najdłuższy Dystans” - indywidualnie zdobył I miejsce, a zarazem tytuł Mistrza Polski. W miniony weekend podczas II Rundy Pucharu Polski Open Long Range Shooting w Zielonce utalentowany jaworski strzelec asp. szt. Rafał Sokołowski zdobył jeszcze sześć medali na dystansach od 50 do 300 metrów oraz na najdłuższym dystansie 500 metrów. W konkurencji drużynowej funkcjonariusz zajął natomiast zaszczytne II miejsce.

W miniony weekend na Poligonie Witu w Zielonce k. Warszawy odbyła się II Runda Pucharu Polski Open Long Range Shooting. W turnieju tym wziął udział policjant z jaworskiej komendy – asp. szt. Rafał Sokołowski wraz ze swoją drużyną z jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”.

Występ na tych zawodach okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. Uzyskał bowiem tytuł Mistrza Polski zdobywając jednocześnie złoty medal w dwóch kategoriach: karabinu historycznego 50/100/150_200/250/300 oraz „Najdłuższy Dystans” indywidualnie. Dodatkowo utalentowany funkcjonariusz, który na co dzień jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zdobył jeszcze sześć medali na dystansach od 50 do 300 metrów oraz na najdłuższym dystansie 500 metrów, natomiast w konkurencji drużynowej zajął zaszczytne II miejsce.

Asp. szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 17 lat. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2020 r. zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii karabinu długodystansowego na 1000+ oraz karabinu historycznego Open podczas Finału Zawodów Long Range European Championships w Drawsku Pomorskim. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17.

Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalista Finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!