Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy dla mężczyzny podejrzanego o uszkodzenie ciała kierowcy MPK

Data publikacji 20.09.2022

Policjanci z Wrocławia w wyniku intensywnych czynności operacyjnych zatrzymali mężczyznę mającego związek z uszkodzeniem ciała kierowcy MPK, do którego doszło w piątkowy wieczór na terenie dzielnicy Fabryczna. Zebrane materiały oraz przekazany szybko monitoring z kamer autobusu pomogły w identyfikacji napastnika. Sąd, na podstawie zebranych przez Policję materiałów, zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W piątek 16 września br., w godzinach wieczornych, doszło do ataku na kierowcę autobusu MPK. Mężczyzna, który podróżował autobusem linii 112, po wyjściu z pojazdu z niewiadomych przyczyn zaczął uderzać pięścią w szybę pojazdu. Widząc to, kierowca autobusu wyszedł, żeby zwrócić mu uwagę, wtedy ten mężczyzna zaczął go szarpać oraz zadawać uderzenia i kopnięcia. Następnie oddalił się. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego z obrażeniami ciała do szpitala.

Powiadomieni o wszystkim wrocławscy policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Zabezpieczono na miejscu popełnienia przestępstwa ślady i dowody. Dzięki szybkiemu przekazaniu monitoringu przez prezesa MPK funkcjonariusze dysponowali wizerunkiem podejrzewanego o ten czyn.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów oraz wielu czynności sprawdzających i własnego rozpoznania zidentyfikowali napastnika. Intensywne działania operacyjne funkcjonariuszy z komendy miejskiej oraz Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna doprowadziły do zatrzymania 44-letniego mężczyzny podejrzanego o ten czyn.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, w tym uszkodzenia ciała, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami może grozić mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd zadecydował również o zastosowaniu wobec 44-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.02 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony