Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzka policjantka mistrzynią świata w Beach Soccerze

Data publikacji 21.09.2022

W dniach 13-18 września 2022 roku we włoskiej Cagliari (Sardynia) odbyły się Klubowe Mistrzostwa Świata w Beach Soccerze „Women's World Winners Cup”. W zawodach uczestniczyła policjantka z III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, która wraz ze swoim zespołem zdobyła Mistrzostwo Świata.

Aspirant Katarzyna Borowiec pełniąca codzienną służbę w Zespole Wykroczeń i Organizacji Służby na III Komisariacie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, dzieli swoją codzienną aktywność zawodową z pasją jaką jest piłka nożna. Policjantka jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i pomimo młodego wieku ma na swoim koncie szereg osiągnięć sportowych. Jest między innymi odznaczona resortową odznaką „policyjna setka”, gdzie została wyróżniona spośród 100 najlepszych sportowców 2019 roku oraz srebrną odznaką sprawności fizycznej.

Grając w reprezentacji policyjnej drużyny piłkarskiej kobiet, w 2017 roku zdobyła Mistrzostwo Świata Służb Mundurowych na Majorce. Ponadto w ramach rozgrywek Beach Soccera, czyli piłki nożnej plażowej, policjantka zdobyła wicemistrzostwo klubowych mistrzostw świata w Piłce Plażowej oraz pięciokrotne Mistrzostwo Polski. Do szeregu osiągnięć krajowych oraz międzynarodowych doszedł teraz upragniony tytuł mistrzowski. Podczas zawodów we Włoskiej Cagliari drużyna Lady Grembach Łódź (wielokrotny Mistrz Polski), której kapitanem jest Katarzyna Borowiec zdobyła złoty medal. Na boisku zwycięska drużyna zmierzyła się z zespołami:

Futsal Basic Academy Beach Soccer (Włochy) - wygrana 9:2;

Lazo Apego (Japonia) - przegrana 1:2;

Barra de Santiago (Salvador) – wygrana 2:0;

oraz FC10 Zgierz - wygrana 3:2.

Policjantka wniosła wydatny wkład w zwycięstwo swojej drużyny strzelając 4 bramki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tak na polu prywatnym, jak i zawodowym.

(KWP w Łodzi / mw)

  • asp. Katarzyna Borowiec podczas rozgrywek piłkarskich
  • asp. Katarzyna Borowiec z pucharem
  • Zwycięska drużyna
  • asp. Katarzyna Borowiec wraz z trenerem
  • asp. Katarzyna Borowiec podczas rozgrywek piłkarskich
  • Zwycięska drużyna
Powrót na górę strony