Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ma przyzwolenia na przemoc wobec policjantów

Data publikacji 22.09.2022

Rzepińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy, którego pasażer zaczął uciekać. Mundurowi podjęli za nim pościg, podczas którego rozpraszał w ich kierunku gaz. Mimo ograniczonej widoczności policjanci kontynuowali pościg, dzięki czemu zatrzymali 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany, a w trakcie kontroli osobistej ujawniono przy nim narkotyki. Usłyszał także dwa zarzuty za kradzieże, których miał dopuścić się w ostatnim czasie.

W zawodzie policjanta nie ma miejsca na rutynę, a funkcjonariusze podczas służby muszą być zawsze przygotowani na różne scenariusze. Wchodząc na interwencję, czy kontrolując pojazd nigdy nie wiadomo z kim będą mieli do czynienia i nie są w stanie przewidzieć przebiegu danej sytuacji. Taki stan rzeczy miał miejsce w poniedziałek, 19 września 2022 roku, w gminie Rzepin. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, z którego nagle wybiegł pasażer i zaczął uciekać. Mundurowi zdążyli zauważyć, że jest to znany im 31-latek, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Od razu ruszyli za nim w pościg, podczas którego uciekinier rozpylał w ich kierunku gaz łzawiący. Mundurowi mimo ograniczonej widoczności nie odpuszczali i kontynuowali pościg. Dzięki ich determinacji, 31-latek został zatrzymany. Okazało się, że jego ucieczka miała kilka motywów. Jednym  z nich było uniknięcie kary pozbawienia wolności, a kolejnym… narkotyki - mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę. To jednak nie wszystko. Dzięki doskonałej znajomości zdarzeń i umiejętności powiązania zgromadzonych informacji oraz dowodów, policjanci z Rzepina ustalili, że 31-latek może odpowiadać za co najmniej dwie kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz co najmniej dwa zarzuty kradzieży. Przypominamy, że czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem i grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego - widok z tyłu
  • zabezpieczony gaz
  • policjant zakłada kajdanki na nogi podejrzanego

Film 135-201040.mp4

Pobierz plik 135-201040.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.61 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony