Aktualności

Nie ma przyzwolenia na przemoc wobec policjantów

Data publikacji 22.09.2022

Rzepińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy, którego pasażer zaczął uciekać. Mundurowi podjęli za nim pościg, podczas którego rozpraszał w ich kierunku gaz. Mimo ograniczonej widoczności policjanci kontynuowali pościg, dzięki czemu zatrzymali 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany, a w trakcie kontroli osobistej ujawniono przy nim narkotyki. Usłyszał także dwa zarzuty za kradzieże, których miał dopuścić się w ostatnim czasie.

W zawodzie policjanta nie ma miejsca na rutynę, a funkcjonariusze podczas służby muszą być zawsze przygotowani na różne scenariusze. Wchodząc na interwencję, czy kontrolując pojazd nigdy nie wiadomo z kim będą mieli do czynienia i nie są w stanie przewidzieć przebiegu danej sytuacji. Taki stan rzeczy miał miejsce w poniedziałek, 19 września 2022 roku, w gminie Rzepin. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, z którego nagle wybiegł pasażer i zaczął uciekać. Mundurowi zdążyli zauważyć, że jest to znany im 31-latek, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Od razu ruszyli za nim w pościg, podczas którego uciekinier rozpylał w ich kierunku gaz łzawiący. Mundurowi mimo ograniczonej widoczności nie odpuszczali i kontynuowali pościg. Dzięki ich determinacji, 31-latek został zatrzymany. Okazało się, że jego ucieczka miała kilka motywów. Jednym  z nich było uniknięcie kary pozbawienia wolności, a kolejnym… narkotyki - mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę. To jednak nie wszystko. Dzięki doskonałej znajomości zdarzeń i umiejętności powiązania zgromadzonych informacji oraz dowodów, policjanci z Rzepina ustalili, że 31-latek może odpowiadać za co najmniej dwie kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz co najmniej dwa zarzuty kradzieży. Przypominamy, że czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem i grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego - widok z tyłu
  • zabezpieczony gaz
  • policjant zakłada kajdanki na nogi podejrzanego

Film 135-201040.mp4

Pobierz plik 135-201040.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.61 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony