Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby pomógł zagubionemu grzybiarzowi

Data publikacji 22.09.2022

Policjant z Grójca, w czasie wolnym od służby odnalazł 75-letniego grzybiarza. Mężczyzna stracił orientację w terenie. W efekcie zgubił się w lesie i nie był w stanie odnaleźć drogi powrotnej. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 17 września 2022 roku, w lesie w pobliżu miejscowości Lesznowola. 75-latek wybrał się na grzybobranie. W pewnym momencie stracił orientację w terenie i w konsekwencji zgubił się w lesie. Miał problem z odnalezieniem drogi powrotnej, a podmokły teren utrudniał mu poruszanie się. Policję przed godziną 21.00 poinformowała córka seniora, która czekała na niego na skraju lasu. Kontaktowała się z ojcem telefonicznie, nie pomogło mu to jednak wyjść z lasu.

Na miejsce skierowano policjantów, funkcjonariuszy straży pożarnej i straży miejskiej. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony przez funkcjonariusza z grójeckiej drogówki. Policjant w czasie wolnym od służby wspólnie z synem wybrali się do lasu. Kiedy spotkał mundurowych ze swojej jednostki i dowiedział się o poszukiwaniach postanowił pomóc. Ponieważ mieszka w okolicy i jest zorientowany w terenie, na podstawie opisu miejsca podanego telefonicznie przez starszego mężczyznę, wiedział w którym kierunku się udać. Szybko odnalazł zaginionego. Ostatecznie mężczyzna w dobrym stanie, po zbadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego, został przekazany pod opiekę córki.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony