Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwa kredytowe zatrzymani

Data publikacji 22.09.2022

Wołowscy policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa kredytowe. Zatrzymani swoim przestępczym procederem spowodowali straty na łączną kwotę ponad 33 tys. zł. Co więcej, jeden z nich posiadał ponadto narkotyki. Oszuści za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, 20 września bieżącego roku realizowali czynności do sprawy oszustwa kredytowego na szkodę jednego z mieszkańców powiatu wołowskiego. W wyniku podjętych działań policjanci zidentyfikowali, a następnie zatrzymali dwóch 21-latków, którzy posługując się danymi pokrzywdzonego, zawarli dwie umowy kredytowe na łączną kwotę 31 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonego postępowania mundurowi ustalili ponadto, że jeden z zatrzymanych odpowiedzialny jest również za oszustwo kredytowe na szkodę 23-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. W tym przypadku sprawca zaciągnął pożyczkę w wysokości 2600 .

Jednak to nie koniec listy przewinień 21-latka. Podczas przeprowadzonego w jego mieszkaniu przeszukania funkcjonariusze znaleźli woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Badanie zawartości wykazało, że była to marihuana. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło blisko 55 porcji handlowych tego narkotyku.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za przestępstwa, o które są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony