Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowoczesne motocykle dla strzeleckiej drogówki

Data publikacji 23.09.2022

Policjanci ze strzeleckiej drogówki otrzymali nowoczesne motocykle marki BMW. Policyjne jednoślady już są wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Dzięki nowoczesnym i świetnie wyposażonym motocyklom policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Każdego roku przybywa miłośników motocykli. W różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Piękne maszyny z dużymi osiągami zachęcają do odkręcenia manetki z gazem. Pamiętajmy, jednak o rozsądku ponieważ wypadki z udziałem motocyklistów często kończą się tragicznie. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Aby do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej policjanci z drogówki również wykorzystują motocykle do zapewnienia bezpieczeństwa. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny marki BMW, które policjanci ze Strzelec Krajeńskich otrzymali będą dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci bedą w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze. Ale w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą reagować na te sytuacje błyskawicznie i z całą surowością. 

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Policjanci na motocyklach stojący na parkingu.
  • Policyjni motocykliści wyjeżdżają z terenu komendy.
  • Policyjny motocykl.
  • Policjanci jadący policyjnym motocyklem.
  • Policjanci jadący policyjnym motocyklem.
  • Policjanci jadący policyjnym motocyklem.
  • Policjanci jadący policyjnym motocyklem.
  • Policjanci stojący na policyjnym motocyklu.
Powrót na górę strony