Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiązkę lasera skierował w samolot

Data publikacji 23.09.2022

Zaledwie kilkanaście minut potrzebowali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy, aby zatrzymać mężczyznę, który chwilę wcześniej skierował wiązkę lasera w kierunku samolotu. Z relacji pilota wynikało, że wiązka lasera była kierowana z terenu Mościsk. 30-latek usłyszał już zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Było już po 20.30, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach przyjął zgłoszenie o skierowaniu wiązki lasera w kierunku dwumiejscowego samolotu odbywającego lot szkoleniowy w rejonie miejscowości Mościska. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zatrzymali 30-letniego mężczyznę i zabezpieczyli laser. W chwili zatrzymania ten był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Woli.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony