Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w drodze powrotnej – skuteczne działania krakowskich i kieleckich policjantów

Data publikacji 23.09.2022

W środę mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu, przy współpracy z funkcjonariuszami z komend wojewódzkich w Krakowie i Kielcach zatrzymali trzy osoby. Dwaj 46-latkowie i ich znajoma rówieśniczka są mieszkańcami stolicy Małopolski. Zatrzymani są podejrzewani o kradzież ponad 40.000 złotych, do którego doszło tego samego dnia w jednym z mieszkań na kieleckim osiedlu KSM.

W środę do 85-letniej mieszkanki jednego z bloków na osiedlu KSM zapukała kobieta, która przekazała, że jest pracownikiem administracji. Jako cel wizyty podała sprawdzenie wodomierzy. Gdy fałszywa pracownica administracji rzekomo odczytywała licznik, poprosiła aby seniorka udała się do kuchni i odkręciła kran. To był niestety ten moment, który wykorzystała oszustka. Korzystając z chwilowej nieobecności 85-latki w innych pomieszczeniach mieszkania, nieznajoma ukradła jej oszczędności. Niestety, zanim seniorka się zreflektowała, że kobieta może być oszustką było już za późno – straciła ponad 40 000 złotych.

Na szczęście 85-latka dobrze zapamiętała wygląd „pracownicy administracji”. Sprawa trafiła do kieleckich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu, którzy dzięki współpracy z kryminalnymi z Krakowa szybko namierzyli oszustkę i jej dwóch kompanów. Zostali zatrzymani podczas drogi powrotnej do domu, już na terenie sąsiedniego województwa przez małopolskich i świętokrzyskich stróżów prawa.

Jak się okazało, dwóch 46-latków i ich znajoma rówieśniczka, na terenie Krakowa raz już ukradli. Ich łupem wtedy padło 9 000 złotych. Sprawę prowadzili krakowscy mundurowi, którzy przewidywali, że trio może ponownie uderzyć. Tym razem złodzieje zmienili województwo i postanowili przyjechać do Kielc. Tu jednak, dzięki skuteczności małopolskich policjantów i wymianie informacji plany przestępców zostały zniweczone. Pieniądze w całości zostały odzyskane! Co ciekawe, mundurowi podczas przeszukania w aucie zatrzymanych znaleźli dodatkową gotówkę w kwocie 4700 złotych, które również mogą pochodzić z kradzieży. Za swoje czyny 46-latka i jej dwaj znajomi mogą trafić za kraty nawet na 5 lat.

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

Powrót na górę strony