Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trudnej sytuacji zwrócił się o pomoc do policjantów… nie zawiódł się

Data publikacji 23.09.2022

16-latek z Ukrainy podróżował z Marienburga do Warszawy na zawody sportowe. Podczas postoju w Świebodzinie autokar odjechał bez niego, wraz z jego wszystkimi rzeczami. O pomoc zwrócił się do przejeżdżającego patrolu Policji. Nie zawiódł się… pomogli mu zarówno w dotarciu do Warszawy jak i w odzyskaniu jego rzeczy. Bo na pierwszym miejscu zawsze jest człowiek.

Policyjne interwencje to nie tylko przestępstwa czy wykroczenia. Kiedy życie stawia nas w trudnej sytuacji, to o pomoc zazwyczaj zwracamy się właśnie do Policji. Takie zaufanie cieszy. Jeszcze bardziej, jeśli w naszej mocy jest możliwość rozwiązania tego problemu.

W  czwartek, 22 września 2022 roku, w Świebodzinie, w późnych godzinach wieczornych do patrolujących miasto policjantów podszedł młody, 16-letni chłopak komunikujący się po angielsku. Powiedział, że jedzie z Magdeburga do Warszawy na zawody sportowe. Podczas postoju w Świebodzinie wysiadł i udał się na stację. Kiedy wrócił, okazało się, że autokar odjechał bez niego, zabierając wszystkie jego bagaże. Policjanci skontaktowali się z kierowcą. Niestety pojazd zdążył przejechać już około 100 kilometrów. Przewoźnik miał tam tylko przystanek, na którym wsiadają i wysiadają pasażerowie, więc nie sprawdzano liczby podróżnych. Policjanci nawiązali kontakt z kolegami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III i do nich kierowca zobowiązał się dostarczyć bagaże, które po dotarciu nastolatek odbierze. Młodego sportowca zabrali na świebodzińską komendę, gdzie mógł odpocząć i coś zjeść czekając na pociąg, którym pojechał do Warszawy. Z uzyskanych rano informacji wynika, że dalsza podróż przebiegła bez niespodzianek i młody człowiek odzyskał swoje rzeczy. Dzięki temu będzie mógł spokojnie uczestniczyć w zaplanowanych zawodach sportowych.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony