Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań seniora z Wrocławia – syn podziękował policjantom kierując wyrazy wdzięczności

Data publikacji 23.09.2022

Dzięki dużej determinacji i zaangażowaniu policjantów Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki niebezpieczne zdarzenie dotyczące zaginięcia 86-letniego mężczyzny cierpiącego na demencję, miało swoje szczęśliwe zakończenie. Za taką właśnie postawę funkcjonariuszy podziękował syn zaginionego starszego mężczyzny.

W poszukiwaniach mężczyzny w dniu 21 września 2022 r. uczestniczyli policjanci z różnych pionów krzyckiego komisariatu, a także przewodnik z psem służbowym. Zadaniowani byli policjanci pełniący tego dnia służbę na terenie całego Wrocławia. Bezcenny w tej sytuacji był czas. Starszy mężczyzna chorował bowiem od dawana na demencję i inne schorzenia kardiologiczne, wiadomo było, że nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego, nie było więc możliwości skontaktowania się z nim lub ustalenia miejsca jego przebywania. W wyniku intensywnych działań poszukiwawczych policjanci natknęli się na innego mężczyznę znajdującego się w podobnej sytuacji. Również w tym przypadku funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo starszego mężczyzny, którego odwieźli do miejsca zamieszkania przekazując pod opiekę rodzinie.

Podkreślić należy fakt, że w przypadku tego typu zaginięć angażowane są również inne instytucje, których pomoc jest bezcenna. Policjanci każdorazowo informują o takich zgłoszeniach pracowników komunikacji miejskiej, a także pogotowia ratunkowego.

Prowadzone prze policjantów działania poszukiwawcze miały szczęśliwy finał. Funkcjonariusze z wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego odnaleźli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał zaginionemu. Gdy tylko potwierdzili jego tożsamość 86-latek trafił pod opiekę syna, który postanowił odwdzięczyć się miłymi słowami adresowanymi do wrocławskiej Policji. Za co serdecznie dziękujemy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. Aleksandra Freus
tel. 693 403 817

Pliki do pobrania

  • 12.67 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony