Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bolesny cios w narkotykowy proceder

Data publikacji 23.09.2022

Trzy osoby zatrzymane i blisko 4 kilogramy zabezpieczonych narkotyków o szacowanej wartości około 250 000 złotych. To efekt pracy kieleckich kryminalnych, którzy w środowe popołudnie pojechali pod jeden z adresów na terenie miasta.

W środę, 21 września 2022 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pracując nad jedną ze spraw udali się pod adres, który kilkukrotnie pojawiał się w ich materiałach. Policjanci podejrzewali, że w tym mieszkaniu mogą przebywać dwaj mężczyźni, którzy mają związek z narkotykowym procederem. Przewidywania mundurowych się potwierdziły. W mieszkaniu, typowanym przez kryminalnych byli zarówno  19- latek jak i 21 -latek, którym towarzyszyli ich znajomi 21, 22 – latek oraz ich 22 – letnia znajoma. Już pierwsze czynności wykonane przez kryminalnych, wykazały że trzech mężczyzn, 19- latek i jego dwóch 21 – letnich kolegów ma związek z narkotykami.

W trakcie przeszukania osób i ich mieszkań policjanci zabezpieczyli blisko 4 kilogramy podejrzanych substancji, których znaczną ilość, bo ponad 2 kg stanowił susz, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Pozostałe substancje to najprawdopodobniej amfetamina i mefedron. Zabezpieczone środki trafiły do laboratoryjnych badań, a trzej mężczyźni do aresztu. Pozostałe dwie osoby, 22- latek i jego rówieśniczka po czynnościach zostali zwolnieni.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego w toku czynności ustali, że dwaj 21 – latkowie oprócz posiadania zabronionych substancji najprawdopodobniej mają związek z rozprowadzaniem narkotyków, za co grozi nawet do 10 lat więzienia. Z kolei 19- latek odpowie za posiadanie zabronionych substancji. 

(KWP w Kielcach / sc)

Powrót na górę strony