Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocykle BMW R1250RT w lubelskim garnizonie Policji

Data publikacji 23.09.2022

W lubelskim garnizonie Policji jeździ już łącznie 25 nowych motocykli BMW R1250RT. Pierwsze modele trafiły do Lublina w lipcu br. Wszystkie oznakowane są już według najnowszych obowiązujących wzorów. Każdy nowy jednoślad ma pojemność 1250 cm3 i moc 135 KM, a moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu.

 

Film Film nowe motocykle w Lubelskiej Policji

Pobierz plik Film nowe motocykle w Lubelskiej Policji (format mp4 - rozmiar 42.21 MB)

Deskrypcja fimu nowe motocykle w Lubelskiej Policji

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

Ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i zabezpieczaniem imprez.

Zakup sprzętu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych. Motocykle trafiły już do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego komend w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Puławach, Kraśniku, Lubartowie i Radzyniu Podlaskim. 

nadkom. Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

  • Symbol korpusu ruchu drogowego z literą R na baku motocykla.
  • Symbol motocykla R 1250 RT z logiem BMW.
  • Nowe motocykle w Lubelskiej Policji.

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu nowe motocykle w Lubelskiej Policji

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu nowe motocykle w Lubelskiej Policji (format mp3 - rozmiar 2.29 MB)

Powrót na górę strony