Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za skradzionym pojazdem i zatrzymanie kierowcy po narkotykach w oku policyjnej kamery

Data publikacji 26.09.2022

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jechał kradzionym samochodem. Ponadto okazało się, że kierował będąc pod działaniem środków odurzających, a dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim dużą ilość amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację od świadków, którzy zawiadomili, że drogą numer 27 jedzie mężczyzna, którego sposób jazdy wskazuje, ze może być pijany. Z relacji świadków wynikało, że kierujący terenowym samochodem jechał od jednej strony jezdni do drugiej, a także hamował i przyspieszał. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów służby patrolowej, którzy zauważyli wskazany pojazd na wysokości Świdnicy. Mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował i jechał dalej.

Po kilku kilometrach, na wysokości miejscowości Piaski pojazd się zatrzymał, wtedy policjanci szybko wybiegli z radiowozu i obezwładnili kierującego, założyli mu kajdanki i przystąpili do sprawdzania samochodu. Już po chwili jeden z funkcjonariuszy znalazł torbę, w której znajdowały się woreczki strunowe wypełnione dużą ilością białego proszku, najprawdopodobniej narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to amfetamina. Ponadto przy zatrzymanym mundurowi także znaleźli narkotyki.

W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych wyszło, że samochód ma założone tablice rejestracyjne od pojazdu innej marki, a w efekcie końcowym mundurowi ustalili, że pojazd został skradziony. Ponadto wstępne badanie moczu wykazało, że kierował będąc pod działaniem środków odurzających - amfetaminy, dlatego pobrana została krew do dalszych badań – ustalenia stężenia narkotyków w organizmie. Zatrzymanego 36-latka przewieziono do komendy miejskiej.

W toku prowadzonego postępowania śledczy zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kradzieży z włamaniem do innego pojazdu a terenie Wschowy. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego za te przestępstwa grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Po ustaleniu stężenia środków odurzających w organizmie, mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • zatrzymany mężczyzna leży na poboczu
  • zabezpieczone narkotyki
  • policjant osadza podejrzanego w radiowozie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.09 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony