Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla jaworskiego policjanta

Data publikacji 27.09.2022

Podziękowania od osób, którym się pomogło są zawsze miłe. Przekonał się o tym policjant z jaworskiej dochodzeniówki - asp. szt. Tomasz Fuławka - zajmujący się na co dzień przestępstwami przeciwko zdrowiu i życiu. Mieszkaniec Jawora przekazał bowiem na ręce funkcjonariusza oraz Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze insp. Artura Bujaka podziękowania za pomoc w szybkim i skutecznym załatwieniu sprawy, w której był on osobą pokrzywdzoną.

Podziękowania to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych momentów w trudnej służbie policyjnej, gdy pokrzywdzeni lub uczestnicy zdarzeń dostrzegają zaangażowanie mundurowych i empatyczne podejście do każdego człowieka. Wczoraj, 26.09.2022 roku, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze insp. Artura Bujaka oraz funkcjonariusza tamtejszej dochodzeniówki – asp. szt. Tomasza Fuławki, wpłynęły podziękowania oraz kwiaty od jednego z mieszkańców miasta, któremu ten funkcjonariusz pomógł.

Kilka tygodni temu do dyżurnego z jaworskiej komendy zgłosił się 41-letni jaworzanin, któremu jeden z mieszkańców miasta, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, groził pozbawieniem życia. Rozmowę z pokrzywdzonym przeprowadził wówczas asp. szt. Tomasz Fuławka, który szczegółowo przesłuchał go w charakterze pokrzywdzonego. Dzięki działaniom jaworskiego dochodzeniowca sprawca szybko został zatrzymany i usłyszał stosowne zarzuty. Jaworski sąd zastosował natomiast środek zapobiegawczy wobec agresora w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Skuteczne działanie policjanta spowodowało, że pokrzywdzony odzyskał w końcu upragniony spokój oraz poczucie bezpieczeństwa.

Każde przejawy uznania i sympatii ze strony mieszkańców są dla policjantów bezcenne, bez względu na to, w jakim wydziale pełnią oni służbę, bo świadczą o tym, że dostrzegacie i doceniacie Państwo naszą służbę. Pisemne wyrażenie wdzięczności jest zawsze bardzo miłą formą uznania dla każdego policjanta i stanowi jeszcze większą motywację do codziennej służby.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • mężczyzna dziękuje policjantowi za okazaną pomoc wręczając kwiaty
  • mężczyzna dziękuje policjantowi za okazaną pomoc wręczając kwiaty
Powrót na górę strony