Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 25-latka za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 37- latka bez stałego miejsca zamieszkania. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzuty za to przestępstwo, a sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek (22.09.2022) policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z pustostanów na Śródmieściu znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu, którzy podczas prowadzonych czynności ustalili, że ranny mężczyzna to 37- latek bez stałego miejsca zamieszkania, a obrażenia, których doznał powstały na skutek pobicia, którego sprawca między innymi kopał i uderzał pięściami pokrzywdzonego po całym ciele.

O zdarzeniu powiadomiono prokuratora, który wszczął śledztwo w tej sprawie. Kryminalni ze Śródmieścia podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek 25-letni obywatel Białorusi, który przebywa na terenie Gdańska i nie ma stałego miejsca zamieszkania. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. W piątek rano mężczyzna ten został zatrzymany na ulicy Podwale Staromiejskie przez funkcjonariuszy oddziału prewencji Policji. W sobotę policjanci doprowadzili 25-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.
Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony