Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja i kierującego bez uprawnień

Data publikacji 28.09.2022

Policjantem jest się zawsze, nawet po zakończonej służbie. Udowodnił to asp. Dariusz Śliwiński, przewodnik psa służbowego ze Żnina, który w czasie wolnym, zatrzymał sprawcę kradzieży w sklepiej oraz kierującego bez prawa jazdy.

Po zakończonej służbie, aspirant Dariusz Śliwiński, przewodnik psa służbowego, będąc w jednym ze sklepów na terenie Żnina, zauważył znanego służbowo z wielu kradzieży mężczyznę. Policjant zaobserwował, że ten ukrywa pod ubraniem jakiś przedmiot i kieruje się do wyjścia. Niezwłocznie zatrzymał złodzieja. Jak się okazało funkcjonariusz nie mylił się. Mężczyzna miał schowany „pod pazuchą" sprzęt kuchenny, który dzieki policjantowi trafił z powrotem na półkę. Funkcjonariusz poinformował oficera dyżurnego, a dalej złodziejem zajęli się koledzy z patrolu.

To nie pierwsza tego typu interwencja, kiedy nasz Kolega zareagował na łamanie przepisów prawa.  

Jakiś czas temu, również po zakończonej służbie, jadąc prywatnym autem, zauważył kierującegovw passatem bez uprawnień. Policjant, jadąc za tym pojazdem, poinformował oficera dyżurnego o całym zdarzeniu, aby ten mógł skierować na miejsce patrol. W pewnym momencie kierujący vw zatrzymał się. Funkcjonariusz wykorzystał ten moment, wyłączył silnik jego auta i wyjąć kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę.  

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony