Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies wytropił desperata

Data publikacji 29.09.2022

Mieszkaniec powiatu chełmińskiego oznajmił swoim bliskim, że popełni samobójstwo i wyszedł z domu, zabierając ze sobą przewód elektryczny. Na miejsce pojechał policyjny przewodnik z psem służbowym, który już po chwili podjął trop i doprowadził do mężczyzny. Dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć tragedii.

W środę, 27 września 2022 roku po południu, dyżurny chełmińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wyszedł z domu, informując wcześniej swoją rodzinę, że popełni samobójstwo. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz wysłał na miejsce dzielnicowych, a także przewodnika z policyjnym psem. Mundurowi ustalili dane i wygląd mężczyzny, a czworonożny funkcjonariusz podjął trop, który zaprowadził policjantów do pobliskiego lasu. Mężczyzna na ich widok zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany. Ostatecznie 48-latek trafił do izby wytrzeźwień.

Nigdy nie wiadomo, czy osoby informujące o chęci odebrania sobie życia mają zamiar to zrobić, czy próbują wzbudzić zainteresowanie swoich bliskich. Dlatego też, nie można bagatelizować takich sygnałów i podejmować natychmiastowe działania zaraz po uzyskaniu takiej informacji. Szybka reakcja funkcjonariuszy,  po otrzymaniu zgłoszenia, pozwoliła na odnalezienie poszukiwanego w ciągu kilkunastu minut, dzięki czemu udało się uniknąć tragedii.  

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy możemy zwrócić się do instytucji, które nam pomogą. Z naszymi problemami nie zostawajmy sami. Są wokół nas ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

Gdzie szukać pomocy:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, infolinia 800 70 222, https://centrumwsparcia.pl/

Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01, https://stopdepresji.pl/

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu - 121 212 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony