Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 30.09.2022

W sali konferencyjno-szkoleniowej Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyła się dziś uroczystość Ślubowania nowo przyjętych policjantów, którzy tym samym wstąpili w szeregi pomorskiej Policji. Spotkanie było także okazją do wręczenia wyróżnień pomorskim policjantom. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej" – przysięgało 59 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Przyrzeczenie odebrał nadinsp. Andrzej Łapiński – Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Przypomnijmy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Młodzi adepci w szkole Policji zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych woj. pomorskiego.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył 3 funkcjonariuszom garnizonu pomorskiego dyplomy za zajęcie II miejsca drużynowo w Turnieju Strzeleckim o Puchar Dowódcy Komponentu Morskiego wiceadmirała Krzysztofa Jaworskiego, które odbyły się 8 i 9 czerwca w Ustce. Na zawodach reprezentowali nas:  insp. Janusz Skosolas, podinsp. Marcin Czepukojć i asp. Tomasz Kornaus.

W minioną niedzielę - 25 września na Jasnej Górze w Częstochowie miały miejsce XXI Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Towarzyszyła im I Pielgrzymka Motocyklowa na Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Pielgrzymi pokonali  500 kilometrową trasę z Gdańska przez Toruń, Łódź aż do Częstochowy. Na pamiątkę tego wydarzenia kapelan wojewódzki Policji ks. prałat dr Bogusław Głodowski otrzymał  koszulkę z pielgrzymki motocyklowej z podpisami jej uczestników, m.in. z podpisem Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka. Koszulka znajdzie swoje miejsce w kaplicy policyjnej.

Nadinsp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi pomorskiej Policji oraz życzył powodzenia w dalszej służbie. Zwracając się do rodzin będących na Ślubowaniu podziękował za ich postawę i wsparcie udzielane najbliższym poświęcających się służbie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

tekst: podinsp. Beata Domitrz Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gdańsku
foto: mł.asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk Zespół Prasowy KWP w Gdańsku
wideo: nadkom. Michał Sienkiewicz Zespół Prasowy KWP w Gdańsku


GALERIA FOTO


Powrót na górę strony