Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

46-letni kłusownik zatrzymany. Miał broń i naboje

Data publikacji 04.10.2022

Kryminalni z Bełżyc podczas przeszukania pojazdu i miejsca zamieszkania 46-latka z Lublina ujawnili i zabezpieczyli 20 sztuk broni, które zostaną poddane badaniom przez biegłych celem określenia czy jest to broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Wcześniej mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej na gorącym uczynku podczas kłusowania na zwierzynę leśną.

W sobotę (1.10.2022) w Strzeszkowicach Dużych funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej ujęli mężczyznę na gorącym uczynku podczas kłusowania na zwierzynę leśną. Znajdował się on na „ambonie”, która została postawiona nielegalnie, bez zgłoszenia. Na miejsce zostali wezwani policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach, którym funkcjonariusze straży przekazali  kłusownika. Okazał się nim 46-latek z Lublina, przy którym ujawnili broń długą pneumatyczną typu wiatrówka  wraz z nabojami. Ponadto podczas przeszukania  pojazdu, którym się poruszał ujawniono broń czarnoprochową w postaci rewolweru.

Podczas dalszych czynności w miejscu zamieszkania zatrzymanego kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 18 sztuk różnych jednostek broni, które zostaną poddane badaniom przez biegłych celem określenia czy jest to broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji. Wstępnie w toku prowadzonych czynności ustalono, że jedna jednostka broni może stanowić broń palną w rozumieniu ustawy.

46-latek usłyszał zarzut kłusownictwa i posiadania przedmiotów służących do kłusownictwa. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ewentualne zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni palnej zostaną ogłoszone po potwierdzeniu tego faktu przez biegłych Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony