Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Pomagamy i chronimy" – policjanci z metra uratowali pasażerkę autobusu

Data publikacji 04.10.2022

Dwaj policjanci Komisariatu Metra Warszawskiego znaleźli się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Podróżujący autobusem funkcjonariusze udzielili pomocy jednej z pasażerek. Kobieta została zabrana karetką pogotowia do szpitala. Dzięki błyskawicznej reakcji naszych kolegów udało się zapobiec tragedii.

Zdarzenie miało miejsce 29 września 2022 r. w autobusie jadącym w kierunku Warszawy. Będący przed służbą aspirant sztabowy Tadeusz Smoleń, zwrócił uwagę na starszą kobietę, która podróżowała obok niego. Kobieta sprawiała wrażenie jakby niezbyt dobrze się czuła, ponadto funkcjonariusz zauważył na jej ubraniu krew. Podczas krótkiej rozmowy partner kobiety przekazał, że jest to krwawienie z rany pooperacyjnej. Zaniepokojony stanem zdrowia pasażerki policjant zaczął niezwłocznie działać.

Jak się okazało, tym samym autobusem jechał będący na dniu wolnym od służby, sierżant Bartosz Markowski – również policjant KPMW. Funkcjonariusze zareagowali instynktownie, jeden z nich wezwał na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, drugi zaczął udzielać kobiecie pierwszej pomocy. Z uwagi na fakt, że krwawienie się nasilało, policjant wyjął koszulkę ze swojej torby podróżnej i zaczął uciskać miejsce krwawienia, jednocześnie monitorując stan pasażerki. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia, funkcjonariusze pomogli przenieść kobietę do karetki, po czym zabrano ją do szpitala.

Postawa naszych policjantów jest godna naśladowania. Pokazali oni, że policjantami są w każdej sytuacji — czy to w służbie, czy poza nią.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony