Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas - do osoby potrzebującej dzieliło nas kilkaset kilometrów!

Data publikacji 04.10.2022

Profesjonalne i szybkie działania policjantów oraz zgłaszającej zapobiegły tragedii. Obywatelka Słowacji napisała wiadomość do 15-letniej mieszkanki Łęcznej informując, że zażyła dużą ilość tabletek, które popiła alkoholem. Od tej chwili liczyła się każda sekunda, zwłaszcza że osoba potrzebująca pomocy znajdowała się w innym państwie. Kobiecie w porę została udzielona pomoc i trafiła do szpitala.

Wczoraj do łęczyńskich policjantów wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Na numer alarmowy 112 zadzwoniła 15-letnia mieszkanka Łęcznej. Z jej relacji wynikało, że od jakiegoś czasu za pośrednictwem jednej z aplikacji koresponduje z 19-letnią obywatelką Słowacji. Rano otrzymała od niej wiadomość z treści której wynikało, że kobieta zażyła 160 tabletek, które popiła alkoholem.

Od tej chwili liczyła się każda sekunda, zwłaszcza że zgłaszająca nie posiadała żadnych więcej danych dotyczących internetowej znajomej, jedynie znała „NIC”, którym 19-latka posługiwała się w aplikacji.

Natychmiast do 15-letniej mieszkanki Łęcznej pojechali policjanci. Polecili jej, aby ciągle utrzymywała kontakt ze znajomą. Kiedy podczas prowadzenia korespondencji uzyskali do niej numer telefonu i adres, rozpoczęły się dalsze działania funkcjonariuszy.

Policjanci nawiązali współpracę z kolegami z KWP w Lublinie, KGP oraz służbami międzynarodowymi. Dzięki błyskawicznym działaniom służb pomoc przyszła na czas.    Obywatelka Słowacji, która chciała targnąć się na własne życie,  otrzymała pomoc i trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy.

Finał tej historii jest szczęśliwy. Na pochwałę zasługuje postawa 15-latki, która po otrzymanej wiadomości zareagowała błyskawicznie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Jeśli dzieje się coś niepokojącego i masz informacje, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony