Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierujący doprowadził do kolizji - wpadł dzięki czujności policjanta

Data publikacji 05.10.2022

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymał nietrzeźwego 28 letniego kierującego, który chwilę wcześniej uszkodził inny pojazd. Jak się okazało podejrzewany miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W poniedziałek, 3 października 2022 roku funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi jadąc nieoznakowanym radiowozem ulicą Orlą w stronę ulicy Kilińskiego zauważył hondę, której kierujący wykonywał niebezpieczne manewry. W pewnym momencie pirat drogowy zjechał częściowo na pobocze i uszkodził, w innym prawidłowo zaparkowanym pojeździe tylny zderzak.

Funkcjonariusz podejrzewając, że prowadzący znajdować się może pod wpływem alkoholu postanowił zareagować. Policjant zajechał mu drogę i po uniemożliwieniu dalszej jazdy przystąpił do kontroli. Z uwagi na wyczuwalną woń alkoholu od zatrzymanego mężczyzny, drogą radiową, na miejsce wezwany został patrol ruchu drogowego. Podejrzewany nie zamierzał jednak czekać i podjął próbę ucieczki w stronę ulicy Wigury. Po chwili został jednak ponownie zatrzymany i poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał 2,5 promila.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący ukarany został również mandatem karnym za popełnienie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym. Dalsze czynności prowadzą śledczy z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony